A közlekedés biztonságra különösen veszélyes szabályszegések
Időpont: 2019/03/12-2019/03/12
Helyszín: Nemzeti Közszolgálati Egyetem Oktatási Központ 1083 Budapest Üllői út 82. I.emelet 122.tanterem
Szervező: Általános Közlekedési Tagozat
Meghívó
A Közlekedéstudományi Egyesület Általános Közlekedési Tagozat Közlekedésjogi és Igazgatási Szakosztálya közösen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Közbiztonsági Tanszéken müködő Tudományos Diákkörrel szakmai találkozót szervez.
Programok
2019. március 12. (kedd) délután
14:00-tól | Dr. Czencze Zoltán főügyöszségi ügyész Pest megyei Főügyészség Moderátor: Major Róbert szakosztályi elnök |
Egyéb információk
Összegzés
Közel hatvan érdeklődő előtt került megrendezésre közlekedésszakmai találkozó március 12-én a Közlekedéstudományi Egyesület Általános Közlekedési Tagozat Közlekedésjogi és Igazgatási Szakosztálya és a NKE-RTK a Közbiztonsági Tudományos Diákkör szervezésében „A közlekedés biztonságára különösen veszélyes szabályszegések” címmel. A rendezvényen vitaindító előadást tartott Dr. Czencz Zoltán főügyészségi ügyész úr, melyben a BTK közlekedési bűncselekményeinek minősítési, értékelési szempontjainak lehetséges változtatásairól hallhattak értékes gondolatokat az érdeklődők.
Az előadást közel másfél órás szakmai hozzászólások követték, melyen felszólalt többek között Dr. Ruppert László, a KTI volt igazgatója, Kádár Tibor alezredes az ORFK Közlekedésrendészetének munkatársa, Dr. Szabó György legfőbb ügyészségi ügyész, Pásti Imre nyugalmazott építőmérnök a BKK-tól.
Siska Tamás közlekedéspszichológus szerint a szabálysértések esetében a gyakoriságot kéne szankcionálni, mert a rendszeres elkövetés esetén növekszik igazán a baleset veszélye. Emellett rávilágított, hogy a tudatos szabályszegések magasabb figyelmi szint mellett történnek, így magyarázható, hogy a szabálysértő relatív nagyobb „biztonságban” van, mintha csak belekerül egy veszélyes szituációba. Felföldi Péter, a Közbiztonsági tanszék közlekedésmérnök tanára a gyengébb közlekedők védelmében, és az áldozathibáztatás ellenében emelt szót.
A sikeres szakmai eszmecserét követően kötetlen beszélgetés alakult ki a megjelentek között. Az esemény moderátora Dr. Major Róbert szakosztályi elnök, a Közbiztonsági Tanszék vezetője volt.