2020. JANUÁR 29. KIBŐVÍTETT OEÜ

2020. május 29-én megtartottuk a kibővített Országos Elnökségi Ülésünket. Az ünnepi ülés célja a 2019. évi egyesületi munka ünnepélyes elismerése, illetve 2020-tól a Közlekedési Innovációs Díj pályázat résztvevőinek köszönő oklevéllel történő elismerése.

Az esemény programja, valamint az átadott kitüntetések listája ITT OLVASHATÓ

Kitüntettetek

 

A rendezvényen készült fotókat az alábbi linket tekintheti meg: KÉPEK LETÖLTÉSE 

 

Jáky József díj

 

A KTE elnöksége kimagasló tudományos munkájáért Jáky József díjat adományoz

Feltétel: 15 éves tagság, arany jelvény, magas szintű tudományos munka

 

1.

Mészáros Tibor

Hajózási Tagozat

2.

Dr. Mosóczi László

KTE Vezetőség

3.

Németh Béla

KTE Vezetőség

 

Széchenyi István emlékplakett

Az Egyesületben végzett magas szintű szervező tevékenység elismeréseként az elnökség Széchenyi István emlékplakett kitüntetésben részesíti. 

Feltétel: 10 éves tagság, arany jelvény, magas szintű szervező tevékenység

 

1.

Aszódi Sándor

Vasúti Tagozat

2.

Dr. Bálint Ákos

Csongrád megyei Területi Szervezet

3.

Guld István

Tolna megyei Területi Szervezet

4.

Kiss Gyula

Fuvaroztatók és Szállítmányozók Tagozat

5.

Nagy Gábor

Vas megyei Területi Szervezet

6.

Tóth Tibor

Közlekedésbiztonsági Tagozat

Kerkápoly Endre díj

Az Egyesület elnöksége a több évtizedes tudományos és szervező munka elismeréseként Kerkápoly Endre díjat adományoz

 Feltétel: 15 éves folyamatos tagság, arany jelvény, életmű díjként adható több évtizedes tudományos és szervező munka elismeréseként, 60. életévét betöltött

 

  1.  

Bősze Sándor

KTE Vezetőség

  1.  

Tánczos Lászlóné dr.

KTE Vezetőség

  1.  

Tóth László

Tolna megyei Területi Szervezet

Czére Béla díj

 

Közlekedéstörténeti Pályázat

 

I. kategória győztese

 

Péterffy Gergely

„Vasutasok és a szovjet megszállók 1944-1946” c. pályamű

Czére Béla díj, nettó 25.000.-Ft pénzjutalom, 5 évre szóló Közlekedéstudományi Szemle előfizetés és a szerző Czére Éva által dedikált Czére Béla életrajzi könyv

 

I. kategória győztese

Tóth Róbert

„Anekdota vagy valóság? Veszprém küzdelme a fővonali pályaudvarért” c. pályamű

A szerző Czére Éva által dedikált Czére Béla életrajzi könyv, 5 évre szóló Közlekedéstudományi Szemle előfizetés

 

II. kategória

Vörös József

„Vasúti hidak a MÁV Zrt. Szombathelyi Igazgatósága és a GYSEV Zrt. területén” c. könyve

Czére Béla díj, nettó 25.000.-Ft pénzjutalom, és a szerző Czére Éva által dedikált Czére Béla életrajzi könyv

 

A Szerkesztő Bizottság tagjai 19 hidász szakember oklevél elismerésben részesül, név szerint: (Bárdosi László, Czap Zsigmond, Csiszár Terézia, Dányi György, Fonyó Sándor, Jung Péter, Kövesdi Szilárd, Lukács György, dr. Prodán Tímea Hajnal, Radvánszky Réka, Rege Béla, Ritoók Pál, Sarkadi Márton, Tarján Ferenc, Tóth Axel Roland, Udvarhelyi Ádám, Udvarhelyi András, dr. Velladics Márta)


KTE-ért emlékplakett

Az Egyesület elnöksége a közlekedéstudományt segítő tevékenységéért KTE-ért emlékplakett kitüntetésben részesíti.

 Feltétel: Egyesületi életet, tevékenységet kiemelkedően segítő természetes és jogi személy (természetes személy esetén ne legyen KTE tag)

 

  1.  

HE-DO Kft.

Heves Megyei Területi Szervezet

  1.  

Lukács György

Vas Megyei Területi Szervezet

  1.  

Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestületi NiT Hungary

Közlekedésbiztonsági Tagozat

  1.  

Magyar Plastiroute Kft.

Közlekedésbiztonsági Tagozat

  1.  

MAHART PassNave Személyhajózási Kft.

Hajózási Tagozat

  1.  

Útéppark Útépítő és Mélyépítő Kft.

Fejér Megyei Területi Szervezet

  1.  

Vasúttörténeti Alapítvány

Csongrád Megyei Területi Szervezet

  1.  

Zemplén Idegenforgalmi Kft. Bodrog Hotel

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területi Szervezet

  

GÁRDAI GÁBOR emléklap

 A Közlekedéstudományi Egyesület a Senior Bizottság javaslata alapján, idős egyesületi tagok kiváló munkájáért Gárdai Gábor emléklapot adományoz. 

Feltétel: 20 éves folyamatos tagság, betöltött 65 éves életkor

 

  1.  

Bakos Endre

Gépjárműközlekedési Tagozat

  1.  

Horváth Viktor

Vasúti Tagozat

  1.  

Markó Géza

Heves Megyei Területi Szervezet

  1.  

Sülle Ferenc

Baranya Megyei Területi Szervezet

  1.  

Vörös József

Fuvaroztatók és Szállítmányozók Tagozat


Ifjúsági díj

 

Az Egyesület elnökségekiemelkedő társadalmi tudományos és szervező tevékenységéért Ifjúsági díjban részesíti

 Feltétel: 3 éves tagság, 35. életévét még nem töltötte be, kiemelkedő társadalmi tudományos és szervező tevékenység

 

  1.  

Adamik-Kun Krisztina

Komárom-Esztergom Megyei Területi Szervezet

  1.  

Eller Balázs

Baranya Megyei Területi Szervezet

  1.  

Halász Anikó

Fejér Megyei Területi Szervezet

  1.  

Nagy Viktor

Győr-Moson-Sopron Megyei Területi Szervezet

  1.  

Németh András János

Vas Megyei Területi Szervezet

 

Örökös tag

Az Egyesület elnöksége kiemelkedő szakmai tudományos tevékenységéért Örökös tagságot adományoz

 Feltétel: 30 éves tagság, Jáky díj, Széchenyi emlékplakett vagy Kerkápoly díj kitüntetés, kiemelkedő szakmai tudományos tevékenység. 50 év folyamatos tagság után az elnökség örökös tagnak nyilvánítja az egyéni tagot.

 

1.

Aba Botond

Városi Közlekedési Tagozat

2.

Dr. Csorja Zsuzsanna

Városi Közlekedési Tagozat 50 éves tagság

3.

Endrődi István

Tolna megyei Területi Szervezet

4.

Dr.prof. Holló Péter

Közlekedésbiztonsági Tagozat

5.

Juhász István

Tolna Megyei Területi Szervezet

6.

Dr. Kovács Ferenc

Általános Közlekedési Tagozat 50 éves tagság

7.

Laki Károly

Vas Megyei Területi Szervezet

8.

Németh Péter

Gépjárműközlekedési Tagozat 50 éves tagság

9.

Dr. Orosz Csaba

Városi Közlekedési Tagozat

10.

Dr. Szabó Tamás

Városi Közlekedési Tagozat 50 éves tagság

Irodalmi díj

 

Az elnökség az Egyesület Közlekedéstudományi Szemle folyóiratában megjelent színvonalas tudományos szakcikkéért Irodalmi díj-ban részesíti: 

A cikkek nem rangsor szerint szerepelnek, hanem egységesen irodalmi díjra javasolja a szerkesztőség a szerzők névsora szerint.

 

  1.  

Dr. Csiszár Csaba - Csonka Bálint -Földes Dávid - Dr. Wirth Ervin -
Dr. Lovas Tamás

2019. évi 3. szám

Városi elektromos töltőállomások helyszínét kijelölő módszer

  1.  

Fleischer Tamás

2019. évi 1. szám

A mobilitási szolgáltatások fenntarthatósági kérdései: társadalmi hatások, tér- és időgazdálkodás

  1.  

Dr. Timár András

2019. évi 1. szám

Mobilitás, mint szolgáltatás. Helyzetkép és fejlődési tendenciák


Diplomaterv pályázat

Diplomaterv pályázatra összesen 17 db pályamű érkezett.

 
I. helyezettek

 

  1.  

Barna Vivien

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kar

A közúti vasúti gördülőfáradásos sínhibák megjelenési formái, a sínkarbantartás jelenlegi irányvonalai

  1.  

Gonda Evelyn

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kar

Közúti vasúti kitérők és vágánykapcsolatok járműfutástechnikai vizsgálata a kocsiszekrényen rögzített okostelefonok szenzoradatainak alkalmazásával

  1.  

Sárdi Dávid Lajos

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar

Budapesti koncentrált igénypontok city logisztikai rendszerének matematikai és szimulációs modellje

II. helyezettek

 

  1.  

Matusz Péter

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar

 Vezetéstámogató rendszerek átfogó vizsgálata és kalibrációs méréseinek bemutatása

  1.  

Róka Ádám

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar

Áruforgalmi zsilipek méretezési lehetőségei koncentrált igénypontok áruellátási rendszerében

  1.  

Strommer Tamás

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar Közforgalmú közlekedési szolgáltatók optimális szubvenciója mikroökonómiai megközelítésben

  1.  

Oláh Ádám Csaba

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kar

Délegyháza állomás korszerűsítésének terve


III. helyezettek

  1.  

Helméczy Károly

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar

Dunaharaszti és környékének közlekedése, fejlesztési lehetőségei

  1.  

Tóth Róbert Péter

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar

Jelzőlámpás forgalomirányítási stratégiák teljesítményvizsgálatának módszertana

  1.  

Laczkó Péter

Óbudai Egyetem

Korszerű autóbuszok élettartam meghosszabbító és értéknövelő felújítása

Arany jelvény

 Az Egyesület elnöksége kimagasló társadalmi munka elismeréseként arany jelvény kitüntetésben részesíti

Feltétel: Kiemelkedő egyesületi munka vagy támogató tevékenység (külső), 5 éves folyamatos tagság

  1.  

Dr. Horváth Balázs

KTE Vezetőség

  1.  

Kövesdi Szilárd

KTE Vezetőség

  1.  

Thoroczkay Zsolt

KTE Vezetőség

  1.  

Dr. Török Ádám

KTE Vezetőség

  1.  

Dr. Major Róbert

Általános Közlekedési Tagozat

  1.  

Fejes Károly

Fuvaroztatók és Szállítmányozók Tagozat

  1.  

Biró Angelika

Közlekedésbiztonsági Tagozat

  1.  

Miksztai Zoltán Csaba

Közlekedésbiztonsági Tagozat

  1.  

Ercsényi Balázs

Városi Közlekedési Tagozat

  1.  

Hóz Erzsébet

Városi Közlekedési Tagozat

  1.  

Börczi Jenő

Baranya Megyei Területi Szervezet

  1.  

Varga András

Baranya Megyei Területi Szervezet

  1.  

Bimbóné Bálint Ildikó

Bács-Kiskun Megyei Területi Szervezet

  1.  

Pavelka Éva

Békés Megyei Területi Szervezet

  1.  

Bujnóczky Dénesné

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területi Szervezet

  1.  

Szászné Bartkó Judit

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területi Szervezet

  1.  

Dr. Tóth Csaba

Csongrád Megyei Területi Szervezet

  1.  

Csonka Éva Bernadett

Fejér Megyei Területi Szervezet

  1.  

Lángi Judit Márta

Fejér Megyei Területi Szervezet

  1.  

Nagy Lajos

Hajdú-Bihar Megyei Területi Szervezet

  1.  

Meggyesfalvi Tamás

Heves Megyei Területi Szervezet

  1.  

Uti Csaba Mihály

Nógrád Megyei Területi Szervezet

  1.  

Horváth Tamás

Somogy Megyei Területi Szervezet

  1.  

Erdélyi Zsuzsanna

Tolna Megyei Területi Szervezet

  1.  

Kőműves József

Tolna Megyei Területi Szervezet

Ezüst jelvény

Az Egyesület elnöksége kimagasló társadalmi munka elismeréseként ezüst jelvény kitüntetésben részesíti

 Feltétel: Kiemelkedő egyesületi munka, vagy támogató tevékenység (külső), 5 éves folyamatos tagság

 

  1.  

Dr. Kerékgyártó János

KTE Vezetőség

  1.  

Kiss János Ferenc

Általános Közlekedési Tagozat

  1.  

Kelemen Balázs

Közlekedésbiztonsági Tagozat

  1.  

Lovas György

Közlekedésbiztonsági Tagozat

  1.  

Dr. Papp György

Közlekedésbiztonsági Tagozat

  1.  

Béres Barna

Vasúti Tagozat

  1.  

Csoma András

Vasúti Tagozat

  1.  

Cselle Ferenc

Városi Közlekedési Tagozat

  1.  

Kádi Ottó

Városi Közlekedési Tagozat

  1.  

Amrein István

Baranya Megyei Területi Szervezet

  1.  

Dr. Géró József

Baranya Megyei Területi Szervezet

  1.  

Káplár Tünde

Baranya Megyei Területi Szervezet

  1.  

Spráger Csaba

Baranya Megyei Területi Szervezet

  1.  

Rácz Tibor

Bács-Kiskun Megyei Területi Szervezet

  1.  

Ujvári Izabella

Bács-Kiskun Megyei Területi Szervezet

  1.  

Povázsai Pál

Békés Megyei Területi Szervezet

  1.  

Séllei Zoltán

Békés Megyei Területi Szervezet

  1.  

Zolnai György

Békés Megyei Területi Szervezet

  1.  

Barsi Attila

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területi Szervezet

  1.  

Bágyi Péter

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területi Szervezet

  1.  

Lukács Zsolt

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területi Szervezet

  1.  

Szarka Judit

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területi Szervezet

  1.  

Nagy József

Csongrád Megyei Területi Szervezet

  1.  

Patócs Péter

Csongrád Megyei Területi Szervezet

  1.  

Szilágyi Péter

Fejér Megyei Területi Szervezet

  1.  

Lilik Csaba

Hajdú-Bihar Megyei Területi Szervezet

  1.  

Szekeres Roland Achilles

Hajdú-Bihar Megyei Területi Szervezet

  1.  

Zágonyi Zsolt

Hajdú-Bihar Megyei Területi Szervezet

  1.  

Fényes Tamás

Heves Megyei Területi Szervezet

  1.  

Hegedűs-Lados Krisztina

Komárom-Esztergom Megyei Területi Szervezet

  1.  

Weiger János

Komárom-Esztergom Megyei Területi Szervezet

  1.  

Simonné Fülöp Georgina

Nógrád Megyei Területi Szervezet

  1.  

Dohány Zoltán

Somogy Megyei Területi Szervezet

  1.  

Nagy Edina

Somogy Megyei Területi Szervezet

  1.  

Varga Zsolt

Sopron Városi Szervezet

  1.  

Onódi László

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területi Szervezet

  1.  

Gujás István

Tolna Megyei Területi Szervezet

  1.  

Jantner József

Tolna Megyei Területi Szervezet

  1.  

Orbán László

Tolna Megyei Területi Szervezet

  1.  

Herczegné Molnár Katalin

Vas Megyei Területi Szervezet

  1.  

Iván Tamás

Vas Megyei Területi Szervezet

  1.  

Nagy Zoltánné Dr. Boros Erika

Vas Megyei Területi Szervezet

  1.  

Radvánszky Kázmér

Vas Megyei Területi Szervezet

  1.  

Szalai András

Vas Megyei Területi Szervezet

  1.  

Takács Tamás

Vas Megyei Területi Szervezet


Köszönettel:

A KTE Titkársága


IRODA: 1066 Budapest, Teréz Krt. 38. II/235. SZÁMLÁZÁSI- ÉS LEVELEZÉSI CÍM: 1066 Budapest, Teréz Krt. 38. (2014. február 4-től) NYITVATARTÁS: Hétfő-csőtörtök: 08:00 - 16:30 Péntek: 08:00 - 14:00 TELEFONSZÁM: +36 1 353 2005 MOBIL: +36 30 512 1911, +36 30 209 5049, +36 30 567 9879 TELEFON/FAX: +36 1 353 0562 E-MAIL: info@ktenet.hu ADÓSZÁM: 19815709-2-42 CÉGJEGYZÉKSZÁM: 403 SZÁMLASZÁM: 10200823-22212474-00000000